WoT terminologie

WORLD OF TANKS TERMINOLOGIE:

 

Jak jste si mnozí stihli všimnout, hra World of Tanks obsahuje nepřeberné množství výrazů a velké množství různých zkratek a my jsme si pro vás           připravili článek, ve kterém se vám pokusíme vše správně vysvětlit.

WORLD OF TANKS - TANKOVÁ TERMINOLOGIE:

 

LT: Light tank (Lehký tank)

MT: Medium tank (Střední tank)

HT: Heavy tank (Těžký tank)

TD: Tank Destroyer (Stíhač tanků)

SPG / Clicker: Artillery (Artilerie)

NÁBOJE:

 

AP: Armor-piercing round - (průbojná munice) APCR: Armor-piercing composite round - (průbojná kompozitní munice)

APDS: Armor-piercing discarding sabot round (velký pevný průbojný projektil)

Gold Ammo: Premium Ammo - (Prémiový náboj) HEAT: High-explosive anti-tank round (vysoce explozivní protitanková munice)

HE: High-explosive round - (vysoce explozivní munice)

HESH: High-explosive squash head round (vysoce explozivní tříštivotrhavá munice) Caliber: Internal diameter of a tank’s gun barrel - (Vnitřní                  průměr hlavně tanku)

Caliber: Internal diameter of a tank’s gun barrel - (Vnitřní průměr hlavně tanku)

VÝBUŠNINA:

 

Výbušnina je plynná nebo pevná látka, která, pokud je vystavena náhlému nárůstu tlaku a/nebo teploty, projde prudkou chemickou reakcí (rozkladem). To má za následek současnou emisi velkého množství světla, tepla a plynů. Rychlost rozkladné reakce určitého množství nebo sloupce výbušniny v kontrolovaných podmínkách (měřitelná ve stopách nebo metrech za sekundu) určuje, jestli je klasifikována jako vysoce výbušná nebo méně výbušná.

RYCHLOST:

 

Měří se v metrech za sekundu a vyjadřuje tempo rozkladu pevné látky. Rychlost rozkladné reakce dané látky je ovlivněna složkami látky, velikostí, rozměrem a tvarem látky (zrnko prachu) a komorou zbraně, pro které je dané zrno prachu navrženo. Pokud jde o méně výbušnou látku (například slož pro pohon střely), označuje se tempo rozkladu jako deflagrační rychlost. Pokud jde o vysoce výbušnou látku (například trhavé nálože), označuje se tempo rozkladu jako detonační rychlost.

DEFLAGRACE:

Proces, při kterém vnější vrstva látky shoří a přenese efekt hoření na vnitřní vrstvy látky se označuje jako deflagrace.

DETONACE:

Detonace je proces prudkého, hlučného rozkladu vysoce výbušné látky, jako například v explozivním projektilu.

ENERGIE VÝBUCHU:

Energie výbuchu je schopnost výbušniny působit na okolní látky nebo je přemístit.

BRIZANCE:

Na rozdíl od energie výbuchu vyjadřuje brizance schopnost výbušniny zničit okolní látky.

STŘELA: (projektil)

Střela je projektil s užitečnou zátěží, který, na rozdíl od kulky, nese výbušnou nebo jinou náplň. V moderním užití tohoto termínu se tak ale občas označují i velké pevné projektily, které by se ve skutečnosti měly označovat jako kulky (AP, APCR, APCNR, APDS, APFSDS a zastřelovací projektil). 

KULKA:

Podobá se střele (viz výše), ale jde o čistě kinetický projektil, který neobsahuje náplň ani výbušninu. Pevná střela může obsahovat pyrotechnickou slož, pokud je použita stopovka.

WORLD OF TANKS - HRÁČSKÁ TERMINOLOGIE:

Super unicum: Hráč, který se se svými herními statistikami řadí mezi top 1% nejlepších hráčů v žebříčku.

Unicum: Hráč, který se se svými herními statistikami řadí mezi top 10% World of Tanks hráčů na základě jeho osobní výkonosti (WN8) A super unicum

 

WN8/Win Rate 8/WN: Způsob určování úrovně dovedností hráče ve World of Tanks na základě skupiny hráčů. Nemá to rozhodující faktor v některých herních prvcích, ačkoliv to poukazuje na hráče do jaké míry hru bere vážně a zároveň hru umí. Stručně se WN8 odráží od celkové efektivity a vaší hry (počtu zásahů, počtu poškození udělenému vašemu tanku, zda bitvu přežijete atd...)

Tomato/Noob: Takzvané rajče, podle hodnocení wn8 červeně hodnocený, silně podprůměrný hráč, začátečník, amatér. Toto označení je pro hráče, kteří ve hře World of Tanks nejsou dobrými hráči dle hodnocení výkonnosti v zápasech. 

Newb: Nový hráč, který nemá mnoho zkušeností ve World of Tanks a hraje především krátkou dobu.

Seal Clubber: Zkušený hráč, který většinou hraje výborně tiery 1-3 s naplno vytrénovanou posádkou, vybavením, a nastavením proti nezkušeným nebo méně zkušeným hráčům. Obvykle tyto typy hráčů používají tento styl hry ke zlepšování svých statistik aby se cítili že jsou dobrými hráči.

Camper: V zápase se takto označuje hráč, který sedí daleko za bojištěm, kde se boj odehrává a nepřispívá k boji. Často je tento termín používán nejvíc nespokojenými hráči, kteří nadávají hráčům, kteří jsou stále na živu v utkání poté, co byli sami zničeni.

Re-roll: Hráč, který začíná s novým účtem pouze za účelem, že se snaží zlepšit své statistiky, protože v počáteční fázi učení se World of Tanks měl statistiky špatné.

 

07: Často zdraví hráče - například: "hi" někoho za účelem že hráče zná nebo respektuje ve World of Tanks

Wallet Warrior: Myšleno v negativním smyslu směrem k hráči, který si kupuje prémiové tanky, a tím podporuje World of Tanks. Obvykle si na to stěžují hráči, kteří nemají peníze na útratu těchto tanků a výhod vycházejících z nákupu za reálné peníze. Obvykle jsou tito hráči označováni jako "pay-to-win' hráči.

 

Statpadder: Hráč, který dělá všechno možné, aby ovlivnil své osobní statistiky (obvykle jeho číslo WN), ikdyž některé jeho akce by mohli mít vliv na vývoj zápasu svého teamu (i negativní) Jindy hráč, který hraje pouze určité nevyvážené vozidla nebo hraje jen v četě s ostatními hráči na nebo nad jejich kvalifikací.

WORLD OF TANKS GAMEPLAY terminologie:

Side Scraping: je přímá verze manévru úhlování pancíře, vyžadující: překážku (například: dům, velká skála, atd), která poslouží jako kryt pro předek Vašeho tanku. A pak tank se spolehlivým bočním pancířem (tlusté pláty, představný pancíř nebo obojí). 

Hull-Down: Situace, kdy si schováte korbu a vykukuje vám věž, typicky s americkým tankem typu T29, T32, T30, T34, Pershing atd...Z důvodu že tyto tanky mají tlustý mantlet, to v praxi znamená, že do věže je buď neprostřelíte a nebo prostřelíte, ale hodně špatně.

Cap / Capping: Zkratka pro zabírání nepřátelské základny

Flank: Výraz označující útok na nepřítele z boku nebo zezadu pohybem přes alternativní trasu, místo najetí na nepřítele z přední strany. (čelně) 

Carrying: Označení pro jednotlivce nebo malou skupinu, která předčí svojí hrou nad očekávání a dokáže/í pozitivně ovlivnit vývoj hry.

Lemming: Takto je označován hráč, který následuje ostatní hráče za účelem vytvoření velké skupiny bez ohledu na to, že budou ostatní oblasti zcela opušteny.

Flex: Přemístění se do jiné oblasti na mapě, kde vaši spojenci potřebují pomoct nebo kde se vám naskytne příležitost k využití nepřátelské slabosti.

Suicide Scout / Suiscout: Sebevražda scouta - bezhlavě se řítící scout po mapě ze začátku zápasu za účelem odhalení nepřítele nepřátelského teamu a následné sebevraždy. 

Face hug: Přímé objetí s nepřátelským tankem když jste většinou čelem k sobě a dotýkáte se navzájem tak, aby bylo těžké zasáhnout brnění svého trupu u svého tanku. Dobré využití pro tanky se silnou hlavní, kterou není téměř možné prostřelit.

SPECIFICKÉ OZNAČENÍ TANKŮ:

Waffle: Jeden z německých stíhačů tanků Waffenträger

Deathstar: Označení pro tank - FV215b (183) nebo the FV4005 Stage II

Doom Turtle: T95 stíhač tanků

Borsig / Roomba: RHM Borsig Waffenträger

Bat / Bat Chat: Bat Chatillon 25 t střední tank 

Flakbus / Toaster: Pz Sfl IVc stíhač tanků

Bathtub: S35CA stíhač tanků

Náš banner
World of Tanks Download

Facebook

Staň se fanouškem

YouTube

Odebírej

© 2017-2020 by wotinfo.cz